• 1 Kopia
  • 3 Kopia

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Misji Katolickiej oraz czytelnicy "Wiadomości",
poniżej zamieszczamy życzenia Zarządu Stowarzyszenia na nadchodzące Boże Narodzenie oraz Nowy Rok i tekst Przewodniczącego Zarządu podsumowujący kończący się rok 2021.

 

BozeNarodzenie27

 

życzenia Stow.PMK grudzień 2021 002

 

Drodzy Sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Misji Katolickiej

Zbliża się koniec roku 2021 i czas na kolejny bilans naszej sytuacji po tym tak długo trwającym trudnym okresie pandemii. Niestety nie udało nam się zorganizować w tym okresie walnego zebrania, a zarząd komunikował się ze zrozumiałych powodów tylko mailowo. I Zarząd i nasza Komisja Rewizyjna spełniali więc na dystans podjęte przez siebie zobowiązania wobec Stowarzyszenia i Polskiej Misji Katolickiej, aby można było kontynuować wypłacanie stypendium pomocniczemu księdzu w Marly. Od września tego roku jest nim nowy Ksiądz – stypendysta Jerzy Duda.

To Państwo jesteście tymi, którzy pozwalają nam działać od początku powstania Stowarzyszenia, czyli już ponad 16 lat. Dzięki Wam możemy sponsorować polskiego księdza, udzielającego wsparcia Księdzu Koordynatorowi w opiece nad licznymi mniejszymi polonijnymi ośrodkami duszpasterskimi, nieposiadającymi własnego mianowanego przez diecezje szwajcarskie kapłana. Dla naszych stypendystów jest to okazja, żeby nauczyć się języka, poznać duszpasterstwo polonijne na emigracji, móc kontynuować pracę naukową, a potem użyć zdobyte doświadczenie w duszpasterstwie czy to w Polsce, czy na zagranicznych misjach czy też w duszpasterstwie szwajcarskim.

Niestety do połowy października tego roku koszty wypłaty tegorocznego stypendium przewyższyły nadchodzące od Was wpływy, tak że nasza dwuletnia rezerwa konieczna do uzyskania oficjalnego pozwolenia na roczny pobyt księdza-stypendysty zmalała o 7 tysięcy franków. Naszą ostoją jesteście Wy wszyscy, dlatego zwracamy się do Was ponownie z prośbą, abyście pamiętali o naszym istnieniu. Gorąco zachęcamy, abyście informowali dookoła siebie o naszych działaniach, wchodzili na naszą stronę internetową: www.przyjacielepmk.com oraz Facebook: @przyjacielePMKSzwajcaria gdzie znajdziecie najnowsze informacje.

W przyszłym roku mamy nadzieję, odbędzie się nasze Walne zebranie, które będzie okazją do wybrania nowego zarządu Stowarzyszenia na kolejne 4 lata. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością do podjęcia decyzji przyłączenia się do nas i, czemu nie, ubiegania się o wejście do zarządu Stowarzyszenia. Macie państwo kilka miesięcy, aby się nad tym zastanowić i nawiązać z nami kontakt. Będziemy Was informować o dacie ogłoszeniem w „Wiadomościach” oraz wysyłką zaproszenia do zgłoszonych członków Stowarzyszenia. Możecie do nas pisać na adres Misji w Marly oraz przez stronę internetową podaną powyżej.

Modlimy się za Was wszystkich, dziękując za wytrwałość i pomoc. Łączymy wyrazy najgłębszej wdzięczności za Wasze dotychczasowe zaangażowanie w naszą wspólną sprawę, życząc radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Roku 2022.

Pozdrawiamy serdecznie

                                                           Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia