• 1 Kopia
  • 3 Kopia

Naglowek

Drodzy Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia,

Zbliżająca się Wielkanoc to tradycyjnie druga data w ciągu roku kiedy zwracamy się do Państwa z informacją o działaniu zarządu i prosimy o dalszą pomoc w kontynuacji naszej wspólnej sprawy. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata nie odbyło się żadne walne zebranie. Według statutów w tym roku należy dokonać wyboru nowego zarządu i mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na zorganizowanie Walnego zebrania wyborczego, które przewidziane jest 14 maja tego roku. 

Wierzymy, że nasz powtarzany apel o przyłączanie się do pracy w zarządzie nowych, chętnych do działania osób znajdzie echo i w wyborach pojawią się też nowi kandydaci. Po zebraniu poinformujemy Państwa o rezultatach w kolejnych „Wiadomościach” a może i w osobnym liście wcześniejszym nieco niż dopiero na Boże Narodzenie. Niemniej, bądźcie przekonani, że zarówno dotychczasowy zarząd jak i członkowie komisji rewizyjnej wciąż czuwają nad kontynuacją naszej tak niezbędnej dla duszpasterstwa w języku polskim dalszej działalności w 71 już roku od powstania PMK w Marly.

Ksiądz Koordynator PMK profesor Krzysztof Wojtkiewicz wspierany dzięki Państwa pomocy przez aktualnie działającego bardzo owocnie ks. stypendystę doktora Jerzego Dudę, posługują naszym, i nie tylko naszym, wiernym. Zapewniamy Państwa, że przy Waszym współdziałaniu będzie to już kolejny 17-ty rok naszej działalności i że uda się nam razem zapewnić, aby stowarzyszenie dalej mogło wzmacniać personalnie księdza Koordynatora, który sam nie byłby w stanie zapewnić posługi w takim zakresie jak jest to obecnie. Liczne mniejsze ośrodki duszpasterstwa potrzebują nadal koordynacyjnej roli i posługi PMK w Marly a i w większych ośrodkach pojawiają się próby likwidowania Polskiej Misji Katolickiej. 

W minionym 2021 roku na konto pocztowe naszego stowarzyszenia wpłynęło 115 wpłat z całej Szwajcarii z czego 98 to wpłaty indywidualne, za które Państwu gorąco dziękujemy. Jest to niestety tylko drobna część początkowych 300-tu członków-sympatyków naszego Stowarzyszenia, a tylko jedna trzecia z 280 wysyłanych życzeń świątecznych. Także 6 z ponad 25 polskojęzycznych ośrodków duszpasterskich dokonało wpłaty na nasze konto. Ogromnie dziękujemy tym ośrodkom za solidarność z naszym celem. Niestety deficyt wpłat nad wysokością stypendium i związanymi z nim opłatami socjalnymi nadal zmniejsza naszą konieczną rezerwę do uzyskania pozwolenia kolejnego pobytu księdza-stypendysty.

Wierzymy jednak w Państwa solidarność i wsparcie i nie tracimy nadziei. Składamy Państwu i Radom Duszpasterskim wspierających nas ośrodków nasze serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia Wielkanocne.

Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia