• 3 Kopia
  • 1 Kopia

walne zebraniegrudzień 2022

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół PMK w Marly,

Od czasu pandemii mamy nareszcie nadzieję, że niezmieniony od wielu lat zarząd, wzbogacony na ostatnim walnym zebraniu czterema nowymi członkami, będzie mógł częściej spotkać się osobiście i próbować bardziej niż to się udawało w ostatnich trzech latach, popularyzować naszą działalność.

Pisaliśmy już Państwu wielokrotnie, że w porównaniu do lat poprzednich obserwujemy niestety dalszy duży spadek liczby członków i sympatyków. Nie wysyłamy deklaracji członkowskich do podpisania gdyż nie chcemy aby odczuwano to jako presję w tych coraz trudniejszych czasach, zostawiając sprawę deklaracji do decyzji każdego, jednakże jej wzór można pobrać z naszej strony internetowej www.przyjacielepmk.com. Można tez zgłosić swoje członkostwo poprzez kontakt internetowy podany na naszych stronach www.przyjacielepmk.com w rubryce „Wspieram”.

Tak więc, członkostwo czy sympatyzowanie są niemalże określeniami zamiennymi. Jednakże dla dalszej działalności, nawet przy najlepszych chęciach dawnych i nadal aktywnych, jak i nowych członków zarządu, którzy stopniowo przejmą na siebie rolę dalszego zarządzania, istnienie stowarzyszenia nie będzie możliwe jeśli wszyscy nie zaangażujemy się w poszukiwanie nowych członków i sympatyków. Nasz cel statutowy jest niezwykle prosty i niezmienny: wsparcie księdza Koordynatora pomocnikiem w osobie księdza stypendysty, aby zabezpieczyć działalność duszpasterską w istniejących ośrodkach, a wiemy że są też i nowe miejsca gdzie taka pomoc byłaby lub już jest konieczna.

Czytaliśmy w „Wiadomościach” a jest to umieszczone też na naszej stronie, że mamy nowego księdza-stypendystę w osobie ks. Kordiana Broniarczyka. Dlatego tym gorącej zwracamy się do wszystkich Państwa o pamiętanie o nas, jeśli już jesteście z nami a jednocześnie prosimy pomóżcie nam poprzez mówienie o nas, szukanie nowych członków/sympatyków a najlepszą pomocą do tego są kontakty osobiste, a dla pogłębienia informacji także szerzenie naszej strony internetowej wspomnianej powyżej.

Pomimo że nasza sytuacja finansowa jest najgorsza od 18 lat wierzymy, że z Państwa pomocą znajdziemy wyjście z tej bardzo trudnej sytuacji.

 

Życzymy Państwu szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia,

zdrowia i pełnego pokoju wewnętrznego i światowego w nadchodzącym Nowym 2023 Roku.

 

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

pdf.pnggrudzień_2022_-_wspieram .pdf