• 1 Kopia
  • 3 Kopia

walne zebranie

 

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Misji Katolickiej w Marly,

Na naszym ostatnim Walnym zebraniu 13 maja tego roku były poruszone dwie sprawy. Dobra wiadomość to obecność kilku nowych osób, chętnych do pomocy zarządowi. Drugą, gorszą dla nas informacją był fakt, że najważniejszy lokal w należącym do Fundacji O.J.M.Bocheńskiego budynku w Fryburgu nadal pozostawał nie wynajęty, powodując duży ubytek w jej dochodach, w związku z czym nie możemy czasowo liczyć na żadną pomoc z jej strony.

Obecnie jest jednak perspektywa zmiany tego faktu gdyż lokal znalazł najemcę i może za rok - dwa będziemy mogli ponownie liczyć na pomoc Fundacji. Chcemy niniejszym gorąco podziękować panom, którzy swoim czasem, siłą i umiejętnościami fachowymi przyczynili się do wynajęcia poprzez odmalowanie tego obiektu. Byli to panowie : Wojciech Pagacz, Radosław Ornatowski, Wojciech Gajewski, Wojciech Budzyński, Jacek Kotowski, Sylwester Cioch, Krzysztof Gawroński, Erwin Szuta i Marian Chomiak. Wielkie dzięki każdemu z osobna !

Jak już informowaliśmy,  nasz ksiądz stypendysta, Kordian Broniarczyk, pozostał z nami na nowy rok szkolny, co nas bardzo cieszy. Działa on prężnie w licznych ośrodkach, zapewniając także ostatnio 1-2 msze miesięcznie w Genewie, gdzie drastycznie została zredukowana obecność polskojęzycznego księdza.

Dzięki Państwa wierności, mimo coraz mniejszej liczbie aktywnych członków i sympatyków, nasze fundusze stoją na granicy wydolności, pozwalając sprostać wymaganiom władz szwajcarskich, żądających gwarancji dwuletniej rezerwy funduszu przed udzieleniem zgody na pobyt księdza stypendysty. Fakt stałego zmniejszania się liczby naszych członków i wpłat jest dla nas tym bardziej przykry, że rezerwa ta powstała w początkowych latach po założeniu Stowarzyszenia, przy pięciokrotnie mniejszej liczbie Rodaków na helweckiej ziemi niż obecnie. Dzisiaj drżymy niemalże, nie wiedząc czy przeżyjemy jeszcze następny rok.

Nie zniechęcamy się jednak kiedy widzimy jak jest to istotne dla duszpasterskiej działalności Polskiej Misji. Dziękując wszystkim Państwu za wierność naszej sprawie prosimy, mówcie o naszym Stowarzyszeniu, wszyscy propagujmy nasze strony internetowe, można na nich do nas pisać, odpowiemy na każde pytanie.  

Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2024 Roku !

                                                                               Zarząd Stowarzyszenia i Komisja Rewizyjna