• 1 Kopia
  • 3 Kopia

adwent 2020 

Adwent przed nami. Poniżej kilka propozycji na owocne przeżycie Adwentu w czasie epidemii. Prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze z nich.

 

Dla dorosłych i młodzieży

"Niebo nadchodzi" - 29.11 - 25.12.2020

To rekolekcje, kóre poprowadzą Bracia Mniejsi Kapucyni. Będą to rozważania w oparciu o pierwsze czytania z Liturgii Słowa z dnia. 

 

 

"Droga" - ks. Michał Olszewski SCJ - od 30 listopada 

"Droga - w ostatnich miesiącach wyjątkowa i trudna dla wielu. Dla nas, dla Kościoła. Każdy z nas codziennie ją wybiera. Jak ona będzie? Chcę Was zaprosić na wielką adwentową podróż z drugim listem do Tymoteusza, który św. Paweł napisał będąc opuszczonym przez bliskich i uwięziony. Przeżywając to co Paweł przeżywał będziemy mogli przyjąć słowo nadziei i obietnicę życia w Chrystusie, który się narodzi. Czy wybierzesz się ze mnę w tę podróż?"

 

 

"Ku większej bliskości z Jezusem"  - to internetowe rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym.

"Przez trzy tygodnie, od 29.11 do 20.12, chcemy zaproponować czas duchowej odnowy według metody św. Ignacego z Loyoli.

W treściach rekolekcji, będziemy odnosili się do treści, które podpowiada nam Kościół w adwencie, choć rozważając nie tylko teksty Pisma Świętego, które kojarzą się z tym okresem liturgicznym. Chcemy lepiej przygotować się do przeżycia Bożego Narodzenia, pogłębiając relację z Tym, na którego zarazem czekamy i który już jest obecny w naszym życiu.

Wszystko będzie odbywać się online - potrzebne treści będziemy przesyłać zapisanym i zakwalifikowanym na rekolekcje osobom indywidualnie. Podobnie, przez komunikatory odbywać będą się indywidualne spotkania z kierownikami duchowymi.

Rekolekcje przewidziane są zarówno dla osób, które pierwszy raz spotkają się z taką metodą i dla osób, które odbywały wcześniej Ćwiczenia Duchowe św. Ignacego w domach rekolekcyjnych czy w życiu codziennym." - zobacz szczegóły.

 

Rekolekcje u Dominikanów na "Langusta na palmie" 

W niedzielę 29 listopada transmisja mszy św. o godz. 20.00. A potem od poniedziałku do środy konferencje o godz. 20.00. 

 

 

„Zakochanie – przyjaźń – małżeństwo”

Pod takim hasłem zostaną wygłoszone tegoroczne Akademickie Rekolekcje Adwentowe. 29.11 / 2.12.2020, godz. 20.00

Wszystkich zainteresowanych tematyką relacji damsko-męskich w kontekście wiary i nauczania Kościoła zapraszamy. Zaczynamy w niedzielę 29 listopada br. Słowo podczas homilii i konferencji wygłosi ks. dr Marek Dziewiecki. Ze względu na nadzwyczajne funkcjonowanie parafii związane z limitami wiernych w kościele, całe rekolekcje transmitowane będą online za pośrednictwem strony duszpasterstwa na Facebooku. Zachęcamy także do dołączenia do utworzonego tam wydarzenia, aby być na bieżąco z ogłoszeniami przed oraz w trakcje trwania rekolekcji.

rekolekcje adwentowe

 

Inne propozycje można znaleźć na Rekolekcje adwentowe online 2020

 

Dla dzieci

"Przygoda się zaczyna ja i święta rodzina" 

29.11-24.12. 2020 - Odcinki będą się pojawiać codziennie o 7:00 rano i można odsłuchać w dowolnym momencie dnia.

Owocnego Adwentu życzymy wszystkim naszym Przyjaciłom i Czytelnikom!