• 3 Kopia
  • 1 Kopia

twarz Boga

 

W 1934 roku Eugeniusz Kazimirowski namalował obraz Jezusa Miłosiernego według wskazówek świętej siostry Faustyny. Oblicze Chrystusa z tego wizerunku jest tym samym obliczem, które widnieje na Chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim.

Tego niezwykłego odkrycia dokonała siostra Blandina Paschalis Schlömer, niemiecka trapistka, farmaceutka i malarka ikon. Zakonnica nałożyła komputerowo obraz Jezusa Miłosiernego na 2 całuny i  dowiodła, że wszystkie wizerunki przedstawiają tę samą osobę – Jezusa Chrystusa! Zgadzają się nie tylko wszystkie proporcje, szczegóły anatomiczne twarzy, lecz również rany, którymi pokryte jest ciało Mężczyzny; jedyna różnica to ta, że na chuście Volto Santo (Święte Oblicze) rany zdążyły się już zasklepić. Całun Turyński przedstawia negatyw, a Całun z Manoppello – pozytyw.

 

 Wszedł on (Piotr) do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń (Jan), który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych. - J 20, 3-8

 

Lniane płótno w które owinięte było ciało Jezusa to znany nam dobrze Całun Turyński, natomiast wspomniana przez ewangelistę chusta to najprawdopodobniej Całun z Manoppello. Wizerunek nie jest „namalowany” ludzką ręką, ponieważ powstał w momencie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Z technicznego punktu widzenia nie jest możliwe naniesienie jakiejkolwiek farby na bisior, zwany morskim jedwabiem z którego utkana jest chusta.

Wieloletnie badania Całunu Turyńskiego oraz Chusty z Manoppello doprowadziły do odkrycia, że oblicza widniejące na obu płótnach idealnie się pokrywają.

Na stronie manoppello.eu można obejrzeć animację autorstwa Juliusz Maszlocha - nałożenie dwóch obrazów: chusty z Manoppello i obrazu E. Kazimirowskiego „Jezus miłosierny” .

  

 

O niezwykłych świadkach zmartwychwstania i tajemnicy relikwii pustego grobu  prof. Zbigniewa Treppa:

 

                               

 

"Całun jest wyzwaniem dla rozumu. Od każdego człowieka, a zwłaszcza od uczonego wymaga przede wszystkim wysiłku, który pozwoli mu przyjąć z pokorą głębokie przesłanie, przemawiające do jego umysłu i dotykające jego życia."  - św. Jan Paweł II w 1998 roku w Turynie

 

 

Do obejrzenia:

Kim jest Człowiek z Całunu? - film dokumentalny o Całunie Turyńskim (47 min)

http://calun.info 

 

Źródło:

Oblicze Jezusa Miłosiernego