• 1 Kopia
  • 3 Kopia

niebo

Niebo - miejsce dla naiwnych, czy przyszłość wierzących? 

Jak to jest? Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i listopad miesiąc modlitw za zmarłych

"W świecie pełnym przemocy, zbrodni, niesprawiedliwości człowiek marzy i tęskni za innym światem, światem, w którym miecze przekuwa się na lemiesze, zaciśniętą pięść rozluźnia się w geście pojednania, ludzie skłóceni stają się braćmi, lęk ustępuje pokojowi. Gdzie znaleźć takie miejsce? Czy w ogóle jest to możliwe?

Od wieków na różne sposoby ludzie poszukiwali takiego raju. Niektórzy chcieli stworzyć go już tu na ziemi w oparciu o różne ideologie, w oparciu o absolutną władzę. Starożytnym wydawało się, że można stworzyć idealny świat w oparciu o filozofię, naukę." 

Ks.Waldemar Wesołowski na łamach tygodnika Niedziela odpowiada na pytanie jakie zadał w tytule oraz jak wygląda sprawa nieba w innych religiach i w nauczaniu Kościoła? Polecamy serdecznie ten artykuł

https://www.niedziela.pl/artykul/23767/nd/Niebo---miejsce-dla-naiwnych-czy

"Ludzkie raje okazały się utopią - krainą, której nie ma. Czyżby te najskrytsze pragnienia człowieka miały być jedynie marzeniem? Czyżby ludzka intuicja zawodziła? A przecież w naszym wyznaniu wiary mówimy na końcu: „wierzę w życie wieczne”. A więc wierzę w istnienie szczęścia wiecznego, które nazywa się rajem."

 

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć,

jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy go miłują”

(1Kor 2,9).

„Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy.

Wiemy, że gdy się to objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest”

(1J 3,2) 

 

 

Czy wierzysz w "zmartwychwstanie, żywot wieczny i świętych obcowanie"?