• 3 Kopia
  • 1 Kopia

adwent znalezione w internecie

Przed nami nowy rok liturgiczny. "Adwent ma podwójne zadanie: ma nie tylko przygotować wiernych na uroczystość Bożego Narodzenia, ale powinien mieć również wydźwięk eschatologiczny i skłaniać wiernych do wybiegania myślę w przyszłość, kiedy Syn Boży, uwielbiony, przyjdzie po raz drugi… Dlatego też adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. - Encyklopedia Katolicka tom I, s. 113. Proponujemy Państwu kilka propozycji adwentowzch dla dorosłych, młodych i dzieci

Adwent jest przygotowaniem do wielkiej radosnej odmiany. Miarą Adwentu w każdym z nas jest postęp wewnętrzny, postęp duchowy człowieka. Trzeba, abyśmy nasz tegoroczny Adwent mierzyli również tą miarą. Trzeba, abyśmy do tego postępu przykładali się całym sercem. Trzeba, abyśmy szukali oczyszczenia w Sakramencie Pokuty i umocnienia w Eucharystii.

św. Jan Paweł II

 

JAK PRZYJACIEL Z PRZYJACIELEM - to propozycja rekolekcji od jezuitów: "Najważniejsze w tych rekolekcjach nie będą metody, chociaż są ważne i potrzebne, lecz spotkanie z żywym Bogiem i budowanie z Nim coraz głębszej więzi. Pośród pędzącego świata i jego spraw będziemy próbowali złapać duchowy oddech i radość spotkania z Tym, który nas rozumie, który niczemu się nie dziwi ani nie gorszy, który nas prawdziwie kocha i dlatego wcielił się i stał się człowiekiem." 

 

https://e-dr.jezuici.pl

 

JEDYNY PLAN B - to biblijne rekolekcje od franciszkanów. Poprowadzi je o. Mateusz Stachowski. Odcinki będzie można oglądać w poniedziałki, środy i soboty Adwentu. A to wstęp do rozważań:

 

 

ZAMIENIAM SIĘ W SŁUCH - to propoyzcja od Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej: "Pod tym hasłem chcemy wspólnie przeżyć tegoroczny adwent. Pomogą nam w tym tradycyjne już planery przygotowane przez duszpasterzy młodzieży, a także codzienne rozważania słowa i cotygodniowe spotkania. Nie przegap – zaczynamy w pierwszą niedzielę Adwentu!"

 

https://mlodzi.diecezja.pl/2196/

 

BUDUJEMY ŻYWY KOŚCIÓŁ - to propozycja dla dzieci od Promyczka. W pierwszym odcinku nietypowej pielgrzymki wujka Andrzeja z Martyną i Dawidem poznajemy bohaterów, którzy pomogą nam zrozumieć w jaki sposób można budować żywy kościół.

 

 

DOMEK NA SKALE - propozyja także dla dzieci. To znakomita seria filmów zrealizowana przez hiszpańskie Studio VALIVAN dla amerykańskiej telewizji EWTN, które formą nawiązują do tak bardzo lubianej przez dzieci Ulicy Sezamkowej. Bohaterami serii są brat Jan, Renatka, myszka Tymoteusz i żabka Leopold, którzy tłumaczą przypowieści Pana Jezusa i przy okazji dają wskazówki jak żyć. W półgodzinnych filmach dzieci poznają jedną z przypowieści Pana Jezusa i jej odniesienie do czasów współczesnych.

https://vod.promyczek.pl/serie/Domek%20na%20skale/movie/Adwent?fbclid=IwAR0HV0Bt8S-8yqKnfmrmn7K3f6I7Vxo3vEdk8rzrvEkKj0DFeRl7Qfk7V0M

 

Radosnego Adwentu!

Do poczytania:

Skąd i po co wieniec adwentowy?

Adwent znaczy oczekiwanie