• 3 Kopia
  • 1 Kopia

Episkopat

 

W dniu 20 maja 2020, Rada Federalna Szwajcarii, na wniosek Szwajcarskiej Konferencji Biskupów z dnia 12 maja, podjęła decyzje, że celebracje wszystkich rodzajów kultów religijnych będą mogły zostać wznowione na terenie całej Konfederacji Szwajcarskiej z dniem 28 maja 2020 r., pod warunkiem, że wspólnoty religijne przygotują do tego czasu plany ochrony przed koronawirusem (Covid-19). Decyzję w tej sprawie podjęła Rada Federalna na posiedzeniu w dniu 20 maja 2020 r.


„Wspólnoty religijne będą mogły wznowić życie wspólnotowe i zgromadzić swoich wiernych”, napisano w komunikacie prasowym Rady Federalnej. Wspólnoty religijne mają tydzień na przygotowanie planów ochrony i zagwarantowanie śledzenia mechanizmów ewentualnego przenoszenia wirusa. W tym celu Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (FOPH) opracował modelowy plan ochrony, dodano w oświadczeniu.
Początkowo zaplanowane na 8 czerwca, wznowienie nabożeństw dla wszystkich wyznań, zawieszone z powodu pandemii od 13 marca, zostało zatem przyspieszone o dziesięć dni.  

Zapraszamy do konsultowania strony Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii: http://www.polskamisja.ch/